Back to top

Nowy most w Sobieszewie otwarty!

Aktualizacja 10.11.2018

Nowy most w Sobieszewie nad Martwą Wisłą jest już czynny. W dniu 10 listopada 2018 r. o godz. 14:30 został oficjalnie otwarty. Cały ruch samochodowy, pieszy i rowerowy odbywa się już po nowym moście. Stary, pontonowy most został zamknięty i będzie rozebrany. Po nowym moście, który jest największym mostem zwodzonym w Polsce, mogą jeździć wszystkie pojazdy, bez ograniczenia nośności. Most jest czynny całą dobę, a jego zwodzenie - podnoszenie przęseł w celu przepłynięcia jednostek wyższych niż 5 metrów - odbywa się na żądanie.

Więcej informacji i zdjęć nowego mostu na naszym profilu na Twitterze

Aktualizacja 08.11.2018

Znamy w końcu datę udostępnienia nowego mostu w Sobieszewie do ruchu. Uroczyste otwarcie mostu "100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski" nastąpi w sobotę, 10 listopada 2018 r. o godz. 14:00. W programie: parada przy dźwiękach Pstrong Orkiestra, odsłonięcie tablicy z nazwą mostu, uroczyste przecięcie wstęgi, widowiskowe podniesienie zwodzonych przęseł, poczęstunek na terenie dawnego ośrodka Drogowiec w Sobieszewie, ul. Turystyczna 1. Serdecznie zapraszamy!

Więcej o uroczystości otwarcia nowego mostu na portalu Gdansk.pl

---------------

Nowy most w Sobieszewie nad Martwą Wisłą jest już na ukończeniu. Trwają właśnie ostatnie prace związane z testowaniem konstrukcji oraz mechanizmu zwodzenia mostu. Po pozytywnym przejściu wszystkich wymaganych odbiorów technicznych most będzie gotowy. Jego udostępnienie dla ruchu samochodowego planowane jest na początku listopada 2018.

Po prawie dwóch latach od rozpoczęcia budowy nowego mostu na Wyspę Sobieszewską, w ciągu kilku najbliższych tygodni nastąpi długo wyczekiwany moment - zakończy się era starego, prowizorycznego mostu pontonowego, który zastąpi nowoczesna, zwodzona konstrukcja. Nowy most w Gdańsku Sobieszewie będzie największym mostem zwodzonym w Polsce. Wyczekiwany przez mieszkańców przez ponad 40 lat prawdziwy most stanie się faktem. Będzie to najprawdopodobniej najważniejsze wydarzenie w powojennej historii tej dzielnicy Gdańska. Poprawi się nie tylko dostępność komunikacyjna Wyspy Sobieszewskiej, ale też zmieni się jej oblicze. Wraz z budową mostu powstały bowiem nowe skrzyżowania po obu stronach Wisły, nowe chodniki, ścieżki rowerowe, nowe przystanki autobusowe, oświetlenie uliczne, a przede wszystkim szeroki i w końcu równy wjazd na wyspę. Wyremontowano także nabrzeże Wisły na zachód od mostu, gdzie powstał ciąg spacerowy prowadzący od mostu do przystanku tramwaju wodnego (czynnego w sezonie letnim).